Trampoliny w ramach projektu „Żyjemy aktywnie i zdrowo”

Nasz szkolny plac zabaw wzbogacił się o 3 naziemne trampoliny, wśród nich także o taką dla osób poruszających się na wózkach!
To jeden z efektów realizacji projektu „Żyjemy aktywnie i zdrowo”. Przypomnijmy, projekt ten powstał dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem OLIGOS oraz pracownikami rybnickiego sklepu Auchan. Zdobył akceptację komisji konkursowej Fundacji Auchan. Na jego realizację otrzymaliśmy 10 tyś. euro!!!
Trampoliny do doskonała okazja nie tylko do super zabawy, ale i do aktywnego spędzania czasu, zaspokojenia potrzeb związanych z ruchem, dostarczania wielu bodźców sensorycznych w obrębie systemu przedsionkowego, proprioceptywnego, wzmacniania i aktywizacji mięśni, pobudzenia układu krążeniowo – oddechowego, a także rozwijania koordynacji i równowagi.
Jedna z naszych nowych trampolin daje okazję do doświadczenia zbliżonych bodźców przez osoby, które poruszają się na wózkach.
I funkcja najważniejsza: trampolina wywołuje uśmiech i radość, co odzwierciedla nasza fotogaleria!
O kolejnych projektowych działaniach napiszemy niebawem, tymczasem zapraszamy do fotogalerii z aktywności na jednych z najbardziej obleganych sprzętów na naszym szkolnym podwórku.

Tekst, zdjęcia: Magdalena Kasprzak