Święcenie potraw i Śniadanie Wielkanoce

Dnia 27 marca 2024 r. – w przeddzień wiosennej przerwy świątecznej, w naszej placówce było niezwykle odświętnie i uroczyście.
Pierwszym wydarzeniem tego dnia było Święcenie Pokarmów, które w pięknych wielkanocnych koszyczkach przyniosły na wspólne spotkanie poszczególne grupy i klasy. Spotkanie prowadzili nasi katecheci, poświęcenia dokonał z kolei ks. Przemysław z parafii Królowej Jadwigi na Nowinach. Serdeczne Bóg zapłać!
Śniadanie Wielkanocne – to drugie uroczyste wydarzenie. Nasi podopieczni, uczniowie, przedszkolacy zasiedli, w grupach, do przepięknie wspólnie udekorowanych i obficie zastawionych świątecznych stołów.
Na stołach gościły oczywiście: jajka, pod różną postacią, wędliny, ser, chleb, sałatki, a także wielkanocne wypieki i różne smakołyki.
Nie zabrakło świątecznych życzeń, „stukania się jajkami”, czy szukania „zajączka” na szkolnym podwórku.
Tekst: Magdalena Kasprzak, zdjęcia: ZS-R Szkoła Życia w Rybniku