Stambuł i kolejne spotkanie w ramach nowego projektu ERASMUS+

W dniach 28 – 30 września 2022 r., w ramach obecnie realizowanego przez naszą placówkę kolejnego projektu w ramach programu Erasmus+., w Istambule w Turcji odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli uczestników projektu. Przedstawiciele ośmiu krajów Unii Europejskiej: Polski, Rumuni, Hiszpanii, Portugali, Turcji, Grecji, Słowenii i Irlandii spotkali się w ramach projektu Digital Public Educational Resources for Special Educational Needs Student.
Tym razem gospodarzem spotkania była szkoła integracyjna Zubeyde Hanim Ilkokulu w Istambule. Celem spotkania było zaprezentowanie przez partnerów opracowanych materiałów cyfrowych przystosowanych dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi realizowanymi podczas zajęć online, jak i zajęć twarzą w twarz w szkołach specjalnych lub integracyjnych. Trzy dni intensywnej pracy przyniosły nowe, ciekawe pomysły, które będą realizowane w ciągu trwania projektu. Uczestnicy spotkania zwiedzili szkołę, w której odbywało się spotkanie, zapoznali się z jej zasobami edukacyjno – terapeutycznymi, odwiedzili również Umraniye Guidance Research Center (odpowiednik naszej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej) oraz TOGEMDER Special Education School (odpowiednik Szkoły Zawodowej Specjalnej). Znalazł się również czas na zwiedzanie pięknego Istambułu, poznanie zabytków, kultury i tradycji.
Więcej o projekcie można dowiedzieć się TUTAJ.
Tekst: Magdalena Kraska, zdjęcia: ZS-R Szkoła Życia w Rybniku