Pracowite dni w ramach programu Erasmus+

W dniach 16-18 maja 2022 r., w ramach programu Erasmus+ gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli siedmiu krajów Unii Europejskiej. To kolejny projekt realizowany przez Zespół Szkolno – Rewalidacyjny Szkoła Życia w Rybniku, w którym tym razem skupiamy się na opracowywaniu cyfrowych materiałów dydaktycznych.
    Projekt Erasmus+ „Digital public educational resources for special educational needs student” jest poświęcony przygotowaniu materiałów dydaktycznych do nauki zdalnej, dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Partnerzy z ośmiu krajów (Polska, Rumunia, Hiszpania, Portugalia, Turcja, Grecja, Słowenia i Irlandia) spotkali się w naszej szkole w ramach warsztatów dydaktycznych dla nauczyciel (LTA – Learning Teaching Activities). Trzy dni intensywnej pracy przyniosły nowe, ciekawe pomysły, które będą realizowane w ciągu dwóch lat trwania projektu.
Znaleźli też czas, by zwiedzić szkołę i zapoznać się z naszymi zasobami edukacyjno – terapeutycznymi, przede wszystkim multimedialnymi. Odwiedzili też Zespół Szkół nr 6 w Rybniku, w skład którego wchodzi Szkoła Branżowa I Stopnia, Liceum Ogólnokształcące oraz Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy. Nie zabrakło również elementów związanych z poznaniem regionalnej kultury i tradycji.

Więcej o projekcie można dowiedzieć się TUTAJ.

Tekst: Ilona Kobus