• (32)4226407
  • sekretariat@szkolazycia.rybnik.pl
  • Rybnik ul. Orzepowicka 15a
Aktualności
Letni Obóz Sportowy Olimpiad Specjalnych Czaplinek 2022 z udziałem naszych sportowców.

Letni Obóz Sportowy Olimpiad Specjalnych Czaplinek 2022 z udziałem naszych sportowców.

Od 8 do 18 lipca 2022 roku 5 zawodników Klubu Olimpiad Specjalnych Promyk naszej placówki, wraz ze sportowcami Oddziału Regionalnego OSŚ, uczestniczyło w letnim obozie sportowym w Czaplinku.
Cieszyliśmy się, że po dwuletniej przerwie z powodu pandemii znów mogliśmy podziwiać uroki przepięknego Jeziora Drawsko. Dla nie których z nas to był pierwszy obóz sportowy w tym pięknym miejscu, a dla innych w zupełności pierwszy. Podczas obozu zawodnicy podnosili poziom swojej ogólnej sprawności motorycznej oraz wydolności oddechowej uczestnicząc w różnorodnych zajęciach sportowych w ramach letnich dyscyplin: pływanie, bocce, piłka nożna, lekkoatletyka, unihokej, nordic walking. Obok zmagań sportowych podczas obozu realizowane były zajęcia rozwijające kreatywność oraz kompetencje emocjonalno- społeczne. Był czas na lody, zabawę taneczną, ognisko, wycieczki oraz rozmowy w miłym towarzystwie. Myślę, że ten obóz był wspaniałą lekcją samodzielności dla naszych zawodników i to lekcją, która na długo pozostanie w ich pamięci. Dziękujemy wszystkim obecnym na tym obozie za miłą i przyjazną atmosferę. Mamy nadzieję, że do zobaczenia za rok!

Tekst: Sonia Koczy, zdjęcia: Sonia Koczy, Anna Rak – Lignarska

Organizatorem obozu był Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska – Śląskie.
Obóz dofinansowany został ze środków:
Ministerstwa Sportu i Turystyki, Samorządu Województwa Śląskiego oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych poprzez Ośrodki Pomocy Społecznej w Rybniku i Rudzie Śląskiej.

Opiekę trenerską pełniły panie Sonia Koczy oraz Anna Rak- Lignarska, wspierane przez trenerów OSŚ

Serdecznie dziękujemy!

Zapraszamy do pełnej fotorelacji z obozu na naszym profilu facebookowym TUTAJ.

Skip to content