Konkurs „Żyjemy zdrowo i bezpiecznie” 2022

„Żyjemy zdrowo i bezpiecznie” to konkurs stanowiący podsumowanie realizacji tematyki prozdrowotnej, związanej z bezpieczeństwem, a także dbałością o naszą planetę. Tegoroczna edycja odbyła się dnia 12 maja 2022 r., wpisując się jednocześnie w Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek, a to właśnie nasze panie Pielęgniarki koordynują od wielu lat przebieg tego wydarzenia.
Na terenie placówki tego dnia na naszych podopiecznych czekały różnego typu zadania. Większość grup kolejno zaliczała poszczególne stanowiska związane z aktywnością ruchową, zdrowym odżywianiem, bezpieczeństwem na drodze, różnicowaniem znaków drogowych, nr alarmowych, odzieży służb mundurowych i medycznych. Były też stanowiska związane z czystością naszej planety.
Część grup RW spotkała się na wspólnym przygotowaniu zdrowego, owocowego koktajlu. Mieli też możliwość spotkania z gronem służb mundurowych i opieki medycznej, która szczególnie licznie odwiedziła tego dnia naszą placówkę.
Największą atrakcja konkursu była możliwość przymiarki odzieży i akcesoriów policji, straży pożarnej i służb medycznych oraz możliwość „zwiedzania” pojazdów karetki, wozu policyjnego oraz wozu strażackiego!!!
    Dziękujemy serdecznie przedstawicielom rybnickiej Policji, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zawodowej Straży Pożarnej, Rybnickiego Sztabu Ratownictwa oraz współpracującej z naszą placówką pani doktor Annie Koterbie, za uświetnienie i uatrakcyjnienie naszego tegorocznego konkursu!
Dziękujemy także Sznupkowi, w której postać wcielił się pan Marian, a z którym niezwykle chętnie pozowali nasi podopieczni!

Obszerna galeria zdjęciowa z przebiegu konkursu znajduje się na naszym profilu facebookowym TUTAJ.

Tekst: Magdalena Kaprzak, zdjęcia; Magdalena Kasprzak, ZS-R Szkoła Życia w Rybniku