Konkurs „Cztery pory roku – Wiosna” – edycja 2022 dla SP

Dnia 19 maja 2022 r. uczniowie naszej szkoły podstawowej, podzieleni na 6 grup, wybrali się na spacer po szkole i odwiedzili wiosenny ogród, łąkę i sad. W każdym z tych miejsc czekały na nich zadania w ramach kolejnej edycji szkolnego konkursu „Cztery pory roku – Wiosna”.
Razem z panią Małgosią rozpoznawali wiosenne kwiaty i narzędzia ogrodnicze, nazywali czynności wykonywane w ogrodzie oraz segregowali wymieszane nasiona fasoli i grochu. Z panią Kasią rozpoznawali zwierzęta, które można zobaczyć na łące, liczyli kropki na skrzydłach biedronek, dobierali w pary motyle oraz układali z klocków ślimaka. Z panią Moniką segregowali kwiaty na drzewach owocowych oraz pomagali trafić pszczołom do właściwego ula odczytując samogłoski. W nagrodę za wykonane zadania klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz soki ufundowane przez Radę Rodziców. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy wiedzy i umiejętności i życzymy wielu udanych wiosennych spacerów.
Zapraszamy do przekrojowej fotogalerii oraz obszernej galerii zdjęciowej na naszym profilu facebookowym TUTAJ.

Tekst: Katarzyna Ganobis, zdjęcia ZS-R Szkoła Życia w Rybniku