Grzybobranie w Rudach Raciborskich

Podopieczni oddziałów IV, V, IX naszego Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego dnia 14 września 2021 r. udali się na wycieczkę do Rud Raciborskich. Cel naszej wyprawy był jasno określony: znaleźć jak najwięcej grzybów w tamtejszych lasach. Pogoda nam niezwykle dopisała. Komunikacją miejską dojechaliśmy do Rud, tam po śniadaniu na świeżym powietrzu ruszyliśmy do lasu. Po półtora godzinnym dokładnym przeczesywaniu lasu, przedzierając się przez dzikie knieje, z nosami przy ziemi tak, aby żaden grzyb nam się nie schował, byliśmy wykończeni, ale i bardzo zadowoleni, ponieważ znaleźliśmy kilkanaście ciekawych okazów grzybów. Mogliśmy wracać do placówki ponieważ mieliśmy się czym pochwalić. To była bardzo udana wycieczka.

Zapraszamy do fotogalerii z grzybobrania, także na naszym profilu facebookowym TUTAJ.

Tekst: Adam Jurzysta, zdjęcia: Iwona Bartoniek, ZS-R Szkoła Życia w Rybniku