Gościliśmy nauczycieli z zaprzyjaźnionej szkoły z Londynu

W dniach 22 – 25 listopada 2022 r. w naszej placówce  gościliśmy czterech nauczycieli z zaprzyjaźnionej szkoły Queensmill School w Londynie. Jest to placówka dla dzieci i młodzieży z autyzmem. Nasi nauczyciele mieli okazję dwukrotnie poznawać pracę angielskich pedagogów w Queensmill School w 2018 i 2019 roku. Tak jak tamte wizyty, również i ta odbywała się w ramach programu Erasmus + Mobilność kadry edukacji szkolnej. Nauczyciele: Javier, Jorge, Alberto i Ruben poznawali nasza szkołę przez kilka dni obserwując różnego rodzaju zajęcia edukacyjne i terapeutyczne. Brali także aktywnie w nich udział. Dzielili się wiedzą, doświadczeniem i spostrzeżeniami z pracy z naszymi pedagogami. Dzięki uprzejmości Dyrekcji Szkoły Podstawowej Specjalnej z Oddziałami Przedszkolnymi nr 7 w Rybniku nasi goście mogli uczestniczyć w także w zajęciach w ich placówce. Zobaczyli też siedzibę i poznali charakter pracy Stowarzyszenia OLIGOS. W ostatnim dniu wizyty nasi goście wzięli udział w XXIX Regionalnym Mityngu Olimpiad Specjalnych, gdzie dopingowali naszych zawodników, a nawet mieli okazję wręczyć zwycięzcom medale. Bardzo miło było nam gościć tak sympatycznych kolegów. Mamy nadzieję na dalszą współpracę!
Zapraszamy do mini fotorelacji z wizyty na naszym profilu facebookom TUTAJ.
Tekst: Martyna Płonowska – Troszka, zdjęcia: ZS-R Szkoła Życia w Rybniku, Queensmill School w Londynie.