Andrzejki 2020

Dnia 30 listopada 2020 r. nieco skromniej niż zazwyczaj, aczkolwiek tradycyjnie, czyli z wróżbami staraliśmy się w naszej placówce zrealizować Andrzejki.
Część uczniów i podopiecznych wróżyła sobie najbliższą przyszłość za pomocą jednej z najbardziej popularnych andrzejkowych wróżb – laniem wosku przez klucz. Powstałe kształty i ich cienie pomagali interpretować wychowawcy:) Inne grupy wyczarowały natomiast tematyczne prace plastyczne. Nie obyło się bez dydaktycznych kart pracy. Zapraszamy do mini fotogalerii andrzejkowej TUTAJ.
Do klimatu Andrzejkowego wprowadziły część uczniów i przedszkolaków aktywności z zakresu Integracji Sensorycznej. W tygodniu poprzedzającym imieniny Andrzeja uczestnicy zajęć SI mieli szereg klimatycznych zadań, z których najbardziej atrakcyjnym okazała się olbrzymia pajęczyna stanowiąca swoistego rodzaju tor przeszkód. Podopieczni ćwiczyli przy okazji równowagę, koordynację, percepcję wzrokową oraz orientację przestrzenną. Fotogaleria z tych zajęć znajduje się TUTAJ.

Tekst: Magdalena Kasprzak, zdjęcia: Szkoła Życia