Wizyta szkoły z Litwy

Dnia 24 maja 2023 r. w naszej placówce miała miejsce wizyta zaprzyjaźnionej z naszą placówką szkołą z Litwy.  Już drugi raz gościliśmy przedstawicieli Kelmės specialioji mokykla – Kelme special school. Tym razem z dyrekcją i nauczycielami przyjechała 20 osobowa grupa uczniów, którzy razem z naszymi podopiecznymi uczestniczyli w zajęciach poznając naukę i pracę w naszej placówce na co dzień. Duże zainteresowanie wzbudziła gra w bocce oraz zajęcia artystyczne z wykorzystaniem gliny. Wspólne spotkanie na zajęciach muzyczno – ruchowych jak zwykle dostarczyło sporo pozytywnych wrażeń tak samo zajęcia w kuchni dydaktycznej – tam wrażenia były jeszcze intensywniejsze. Grupa nauczycieli zainteresowana była z kolei zajęciami dydaktycznymi w klasach, komunikacją alternatywną, rewalidacją z SI oraz logopedią. Wymieniliśmy spostrzeżenia dotyczące sprzętu rehabilitacyjnego, pomocy dydaktycznych oraz opieki medycznej w naszych szkołach. Dziękujemy za odwiedziny i wspólnie spędzony czas. Wszystkim w szkole serdeczne podziękowania za gościnność i otwartość w dzieleniu się doświadczeniem.
Obszerna fotorelacja z wizyty znajduje się TUTAJ.
Organizacja, tekst: Agnieszka Antosz, Martyna Płonowska – Troszka, Ilona Kobus
Zdjęcia : SZS-R Szkoła Życia w Rybniku