Bez kategori
Rekolekcje wielkopostne 2021 w naszej placówce

Zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły, początek Wielkiego Tygodnia – to czas rekolekcji. W tym roku, ich przeżycie było możliwe, dzięki wykorzystaniu sprzętu audiowizualnego, o co zadbali nasi katecheci.

W Wielki Poniedziałek spotkaliśmy Pana Jezusa na Drodze Krzyżowej. Nasze z Nim wędrowanie uwieczniliśmy na własnoręcznie kolorowanych obrazkach. Prezentację z wykonanych przez naszych prac można zobaczyć TUTAJ.

Wielki Wtorek był dniem indywidualnego korzystania z Sakramentu Pokuty oraz Komunii Świętej. Dzięki obecności księdza Przemka i księdza Leszka, zostały również pobłogosławione klasowe koszyczki ze święconką.

Wielka Środa przyniosła nam internetową premierę etiudy pasyjnej ,,Męka, Śmierć i Zmartwychwstanie Pana Jezusa”, w wykonaniu kilku uczniów SP – członków Zespołu BAJ. Etiudę można obejrzeć TUTAJ. Następnie przyszedł czas na uroczyste śniadanie wielkanocne i radosny czas świętowania przy wspólnym stole.

Na naszym profilu facbookowym znajdują się obszerne fotoralecje z poszczególnych dni rekolekcji, serdecznie polecamy:

Droga Krzyżowa

Błogosławienie koszyczków ze święconką