Bez kategori
Dzień Zdrowia w ramach podsumowania tematyki „Żyjemy zdrowo i bezpiecznie”.

Tegoroczne podsumowanie realizacji  tematyki „Żyjemy zdrowo i bezpiecznie” odbyło się dnia 13 maja 2021 r. w formie Dnia Zdrowia.
Zmiana formy z dotychczasowej – konkursowej była podyktowana reżimem sanitarnym. Organizację tej formy koordynowały nasze panie pielęgniarki, wspierane przez pracowników placówki. Gościliśmy tego dnia także policję, panią doktor oraz wolontariuszki sklepu Auchan. Te ostatnie przybyły do nas w ramach realizowanego przez nasz zespół Projektu „Żyjemy aktywnie i zdrowo”. Panie przyniosły szereg zdrowych produktów dla naszych podopiecznych. To z ich wykorzystaniem na stołach naszych podopiecznych pojawiły się tego dnia niezwykle zdrowe i pyszne II śniadanka.
    W ramach wydarzenia zorganizowano także na terenie placówki szereg zadań, które nasi podopieczni realizowali w małych grupach, w odstępach czasowych, tak by zachować zasady reżimowe.
Piramida zdrowia, aktywności ruchowe, dbanie o czystą planetę, zadania ściśle związane z tegorocznym hasłem „Budowanie zdrowego i sprawiedliwego świata dla Wszystkich” oraz sprawdzian ze znajomości zasad bezpieczeństwa na drodze – te wszystkie elementy złożyły się na tegoroczne podsumowanie prozdrowotnej tematyki realizowanej w ostatnich tygodniach.
    Brawa dla wszystkich podopiecznych za aktywny udział, znajomość tematyki – adekwatnie do swoich możliwości. Udział w wydarzeniu uwieńczony został dyplomami i tematycznymi upominkami dla uczestników.

Zapraszamy do obszernej fotogalerii z wydarzenia na naszym profilu facebookowym TUTAJ.

Tekst: Magdalena KAsprzak, zdjęcia: Małgorzata Dudek, ZS-R Szkoła Życia w Rybniku