Bez kategori
II Dolnośląski Piknik #BądźFit Olimpiad Specjalnych Kamienna Góra 2024

Kolejny pełen atrakcji sportowy piknik z cyklu #BądźFIT Olimpiad Specjalnych  odbył się w dn. 22-23.10.2024 r. w Kamiennej Górze – Gorzeszowie- Krzeszówku. Wzięło w nim udział 15 zawodników KOS ,,Promyk” Rybnik, wśród nich także spora ekipa naszej placówki!
Po kilkugodzinnej podróży autokarem w pierwszym dniu imprezy dotarliśmy do malowniczego Rezerwatu Głazów Krasnoludków w Gorzeszowie, gdzie powitali nas organizatorzy Pikniku. Po obiedzie w plenerze i słonecznej jesiennej aurze uczestniczyliśmy w różnorodnych zabawach sprawnościowych ,,na wesoło” i wyścigach sztafetowych. Ostatnią atrakcją był spacer malowniczymi ścieżkami rezerwatu przyrody w poszukiwaniu skarbów. Wieczorem zakwaterowaliśmy się w Ośrodku Wypoczynkowym w Krzeszówku i tam po kolacji integrowaliśmy się z zawodnikami z innych oddziałów regionalnych podczas wspólnej dyskoteki.
Drugi dzień pikniku spędziliśmy nad zalewem w Kamiennej Górze, gdzie w 10 osobowych grupach bawiliśmy się i pokonywaliśmy głównie sportowe wyzwania m.in. jechaliśmy rowerem po zdrowie, z kijami Nordic Walking spacerowaliśmy wokół zalewu zachwycając się piękną przyrodą, pokonywaliśmy zakręcony labirynt, ćwiczyliśmy Fit jogę. Były również wyzwania kulinarne- komponowaliśmy i konsumowaliśmy Fit sałatki. Nauczyliśmy się nowej piosenki promującej zdrowy styl życia i układu tanecznego do niej.
Po ceremonii zakończenia Pikniku z atrakcyjnymi nagrodami za udział i medalami, zmęczeni, ale w doskonałych humorach wróciliśmy do Rybnika!
Tekst: Iwona Bartoniek, zdjęcia: ZS-R Szkoła Życia w Rybniku