Relacja z kolonii letnich 2024 w Górkach Wielkich

Po raz kolejny nasza placówka zorganizowała tygodniowy turnus wyjazdowych kolonii letnich, przy współpracy z Stowarzyszeniem Oligos,  dla Naszych uczniów i podopiecznych. W tym roku pojechaliśmy 32 – osobową grupą do Górek Wielkich do Ośrodka Sangos.
Pogoda była dla nas łaskawa i sprzyjała spacerom, zabawom i ćwiczeniom na świeżym powietrzu. W środę korzystając z pięknej pogody wybraliśmy się na przechadzkę Ścieżką dydaktyczno-przyrodniczą po „Górze Bucze” . Wspólnie spędzone czas był okazją do integracji. Odwiedziliśmy także pocztę z której wysłaliśmy kartki z pozdrowieniami dla naszych bliskich. Kolonie organizowane są w celu wypoczynku letniego oraz usamodzielniania i ćwiczenia zaradności w sytuacjach życiowych i dnia codziennego. Z każdych organizowanych do tej pory kolonii uczestnicy i kadra przygotowująca zajęcia wracają bardzo zadowoleni, pełni pozytywnych doświadczeń i wrażeń.
Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do organizacji kolonii, kierownik kolonii Annie Szczęsny i pozostałym pracownikom ZS-R Szkoła Życia w Rybniku. Bez Waszego zaangażowania wyjazd nie byłby możliwy. Organizatorzy ZSR Szkoła Życia w Rybniku.