„Do hymnu”! Obchody Święta Niepodległości 2022

Dnia 10 listopada 2022 r., w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, w naszej placówce miały miejsce obchody nawiązujące do tego dnia. Poszczególne grupy wzięły kolejno udział w akcji „Do hymnu”, czyli wspólnego śpiewania Hymnu naszego Państwa przez uczniów szkół w Polsce. Mazurek Dąbrowskiego, z pomocą, odśpiewali zarówno przedszkolacy, uczniowie SP, jak i podopieczni Ośrodka R-W, wszyscy niezwykle odświętnie ubrani tego dnia w barwy narodowe. Spotkanie było także okazją do podsumowania wiedzy jaką w tym czasie zdobywali i utrwalaj nasi podopieczni podczas zajęć dydaktycznych. Ze strony prowadzących padły pytania o barwy narodowej, godło, flagę polksi. Zwebraniu wyrecytowali także wierszyk patriotyczny „Kto Ty jesteś” Polak Mały…” Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć z flagą Polski na czele.

Zapraszamy do okolicznościowej obszernej fotogalerii z tego wydarzenia TUTAJ.

Polecamy także galerię zdjęciową z przebiegu tegorocznych zajęć o tematyce patriotycznej TUTAJ.

Zapraszamy także do obejrzenia videoprezentacji pod tytułem „Kto Ty jesteś” Polak Mały…” TUTAJ (recytacja) oraz TUTAJ (czytanie uczestniczące).

Tekst, zdjęcia: Magdalena Kasprzak