Konkurs „Cztery Pory Roku – Wiosna” 2023

29 marca 2023 r. odbyła się wiosenna edycja konkursu edukacyjnego „Cztery Pory Roku”. W konkursie wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej oraz wychowankowie trzech grup rewalidacyjno – wychowawczych. Zadania konkursowe zostały rozmieszczone na korytarzach naszej szkoły. Na pierwszym piętrze uczestnicy konkursu pożegnali zimę- ostatni raz „ulepili” bałwany, schowali zimowe sprzęty sportowe oraz posegregowali ciepłe skarpety i rękawiczki. Na drugim piętrze powitali wiosnę wierszykiem Jana Brzechwy „Przyjście wiosny”, posłuchali śpiewu ptaków oraz rozpoznawali wiosenne kwiaty. Na trzecim piętrze „rozgościły” się baranki, zajączki i kurczaczki- zadania związane były ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. Jak zwykle wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom wiadomości i umiejętności. Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród – soków dla każdej klasy. Konkurs przygotowały i prowadziły panie: Małgorzata Dudek, Katarzyna Ganobis, Monika Niesłańczyk i Gabriela Szojer.

Pełna fotorelacja z przebiegu konkursu znajduje się TUTAJ.

Tekst: Katarzyna Ganobis, zdjęcia ZS-R Szkoła Życia w Rybniku