Bez kategori
„Żaba” – wiersz w ramach kolejnych zajęć innowacji pedagogicznej ” Usprawnianie przez czytanie”

„Pewna Żaba była słaba..”

W ramach kolejnych zajęć innowacji pedagogicznej „Usprawnienie przez czytanie” grupa naszych uczniów poznała wiersz J. Brzechwy pt.: „Żaba”. Zajęcia na podstawie tego wiersza były zarazem podsumowaniem wiedzy o zdrowiu – tematyki, którą w sposób szczególny realizujemy w kwietniu.
Uczniowie, wraz z Żabą Klementyną, wzywali pogotowie, poznawali akcesoria apteczki pierwszej pomocy oraz wykonywali opatrunki. Utrwalili także znajomość kolorów i zaliczyli żabie skoki.
Wiele emocji i radości sprawiło spotkanie z Panią pielęgniarką, która chętne dzieci zbadała stetoskopem.
Zapraszamy do obszernej fotorelacji z przebiegu tych zajęć TUTAJ.

Tekst: Aleksandra Szymała, zdjęcia: ZS-R Szkoła Życia w Rybniku